IMPLANTI
Poslednjih godina, implantologija kao grana stomatologije je značajno napredovala kao visoko specijalizovana tehnika. Uspešnost ugradnje zubnih implantata danas je po statistici preko 96%, što daje pacijentima mogućnost da posle ugradnje nastave normalno funkcionisanje kao i sa svojim prirodnim zubima. Dentalni tj zubni implanti u današnje vreme postaju rešenje na koje prvo pomislimo prilikom gubitka jednog zuba, nekoliko zuba ili cele bezube vilice.
INDIKACIJE ZA POSTAVLJANJE IMPLANTA
Sa velikim tehnološkim napretkom u poslednjih nekoliko godina, značajno se povećao broj situacija indikovanih za ugradnju implantata, a sama intervencija je postala uobičajena i dostupna.
Dobro je znati: Ugradnja implanta je hirurška intervencija koja je najčešće jednostavna i potpuno bezbolna. Izvodi se u lokalnoj anesteziji, kao i lečenje karijesa. Da bi se ugradili zubni implanti potrebno je pravilno hirurško planiranje i priprema pacijenta. Jedan od zlatnih standarda danas je obavezna izrada 3D ortopana ili CBCT snimka željene regije. Na osnovu tih snimaka dobijamo informacije o visini i širini kosti što nam dalje odredjuje dimenzije implanta.
EFIKASAN I TRAJAN NAČIN ZA REKONSTRUKCIJU VAŠIH ZUBA
Zubni implant se sastoji od 2 dela, prvog dela koji se ugradjuje u kost u vidu titanijumskog zavrtnja i imitira koren zuba i drugog, kruničnog dela koji imitira krunicu brušenog zuba koji je spreman da bude nosač definitivnog protetskog rada: krunice, mosta, itd.
U nekim situacijama, implant može odmah zameniti nedostajući zub. Na primer, u slučaju nezgode i izbijanja nekog od frontalnih zuba bez oštećenja vilične kosti, implant je način da se osmeh vrati na stanje pre nezgode za samo nekoliko sati uz postavljanje privremene krunice na implantu.